„ЦСКА-София“ и „Левски“ завършиха 3:3 в първия мач от плейофите за титлата във футболното първенство на Ефбет лига. Четири от шестте попадения на ст. „Васил Левски“ в София отбелязаха играчи на „сините“.

Гръцкият бранител на „Левски“ Янис Каргас си отбеляза автогол в 16-ата мин., но още до почивката символичните гости в столичното дерби постигнаха пълен обрат в резултата. В 35-ата мин. капитанът Иван Горанов изравни от дузпа, а в добавеното време на първата част Кали Тиам вкара за 1:2 след статично положение.

През второто полувреме „ЦСКА-София“ изравни с попадение на Греъм Кери от дузпа в 58-ата мин., но в 62-рата „червените“ отново изостанаха след гол с глава на национала Симеон Славчев. Крайния резултат оформи Али Соу в 88-ата мин., разписвайки се в шампионата за първи път от половин година.

Равенството запази разликата от една точка между двата тима, които временно изместиха „Локомотив“ (Пд) от Топ 3 в класирането. По-късно тази вечер обаче „черно-белите“ посрещат „Славия“ в пловдивския парк Лаута и имат шанс да се върнат на второто място. В момента „Лудогорец“ е лидер с 62 т., следван от „ЦСКА-София“ с 51, „Левски“ с 50 и „Локомотив“ с 50 и мач по-малко.