/ iStock/Getty Images
/ iStock/Getty Images

Лекарите в болницата не потвърждават връзката между смъртта и препарата

Възрастен пациент почина в Естония след ваксинация с ваксината на Pfizer/BioNtech. 

Лекарите в болницата, където мъжът е бил ваксиниран, не потвърждават връзка между смъртта и препарата, но признават, че нежеланите реакции може да са влошили състоянието му.

Възрастният мъж започва да се поти и повръща, а след това умира от инфаркт.

В нощта след ваксинацията пациентът е започнал да изпитва нарушение на вкусовата чувствителност, трудно преглъщане, изпотяване.

На втория ден е започнал да повръща, кръвното му паднало и на третия ден припаднал. 

В болницата пациентът е диагностициран с инфаркт, което е довело до внезапната му смърт, заявяват медицински представители.

Отбелязва се, че именно дехидратацията вследствие на изпотяване и повръщане, както и спада на кръвното налягане може да „допринесе за сърдечна недостатъчност и поява на инфаркт“.

ОСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук